Finansowanie inwestycji IT

Krajowy Plan Odbudowy 1.4.1 (przetwórstwo rolno-spożywcze) Typy projektów: Inwestycje dotyczące zwiększenia konkurencyjności i odporności sektorów rolno-spożywczego i rybołówstwa w Polsce, w tym: Zakup i instalacja SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH wspierających procesy produkcyjne, magazynowe i sprzedażowe, w tym zarządcze i księgowe Inwestycje związane z przestrzeganiem certyfikowanych systemów zarządzania jakością Opłaty z góry za patenty i licencje Budowa lub … Czytaj więcej »

Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację

W dniu wczorajszym (06.09.2021) został ogłoszony konkurs  w ramach nowego działania 6.2 w ofercie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości: Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację. Celem działania Jest zapewnienie wsparcia finansowego dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na realizację działań mających na celu zwiększenie wykorzystania technologii cyfrowych. Przedsiębiorca ubiegający się o dofinansowanie może … Czytaj więcej »

Dotacje na innowacje i nowe technologie

Dotacje na innowacje i nowe technologie – bezpłatny webinar Serdecznie zapraszamy już 23 marca o godzinie 11 na bezpłatny webinar organizowany przez przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju, regionalnych instytucje wdrażające, Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej i Centrum Finansowania Comarch. Debatę poprowadzi Sylwester Sacharczuk – dziennikarz Pulsu Biznesu specjalizujący się w tematyce funduszy unijnych … Czytaj więcej »

Finansowanie IT z środków UE

Zapraszamy na kolejny wpis – finansowanie w IT z funduszy europejskich i nie tylko. Tym razem opowiemy o uldze technologicznej i o konkursach powiązanych z funduszami unijnymi 2014-2020. Ulga technologiczna, a ulga na prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej. Ulga technologiczna pozwalała przedsiębiorcom inwestującym w technologie (nie starsze niż 5 lat) na odliczenie od podstawy opodatkowania części wydatków (max 50%) … Czytaj więcej »

Premia technologiczna – konkurs startuje już w grudniu

W kwestii dofinansowań coraz więcej się dzieje. Od grudnia rusza kolejny program. Tym razem będzie to Kredyt na innowacje technologiczne czyli następca niezwykle popularnego programu POIG. Kwota przeznaczona na dofinansowania w formie premii technologicznej na lata 2014-2020 to aż 380 mln złotych.Premia technologiczna od BGK to jeden z najbardziej oczekiwanych konkursów dla MŚP. Nabór rusza … Czytaj więcej »

Dofinansowania dla MSP – konkurs już za miesiąc

Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił konkurs w Ramach Wielkopolskiego Programu Operacyjnego – Poddziałanie 1.5.2 Wzmocnienie konkurencyjności kluczowych obszarów gospodarki regionu. Nabór trwa od 16.11.2015 do 30.11.2015 r.   Jeszcze pod koniec tego roku pojawi się szansa dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na pozyskanie dodatkowych środków finansowych. Przedsiębiorstwa mogą starać się o wsparcie na wysoko zintegrowane projekty … Czytaj więcej »

Fundusze unijne 2014-2020 – pieniądze dla firm na nowe technologie – bezpłatny webinar

Comarch S.A. i Dziennik Gazeta Prawna zapraszają na debatę ekspertów „Perspektywa 2014-2020 – pieniądze dla firm na nowe technologie”. Odbędzie się ona 29 stycznia 2015r. w formie webinaru. W debacie wezmą udział eksperci m.in. z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiego Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz COMARCH S.A.