Nasza misja, którą kierujemy się od początku istnienia firmy Gamatronic, to dostarczanie innowacyjnych narzędzi do zarządzania i funkcjonowania firm i instytucji, oraz świadczenie na wysokim poziomie usług temu towarzyszących.

Firma Gamatronic rozpoczęła działalność w 1992 roku. Nie można powiedzieć, że było łatwo. Zaczynaliśmy z następującym kapitałem: dwie osoby, wynajęte pomieszczenie, biurko, dwa krzesła, komputer i jeden rower marki „składak”, który i tak po miesiącu nam skradziono.

Nie załamaliśmy się. Po następnym miesiącu mieliśmy już pożyczony na pół roku samochód marki Golf i przede wszystkim wiarę, że nam się uda.

Wiarę, że są klienci, którzy potrzebują nas, i których tak naprawdę potrzebowaliśmy również my. Pozostało tylko pytanie: jak ich znaleźć? Doszliśmy do wniosku, że powinniśmy zacząć od uświadomienia ludziom, jak bardzo potrzebują nowoczesnych rozwiązań informatycznych (komputerów i programów) i dlatego zaczęliśmy prowadzić szkolenia. Po pewnym czasie było już tego tyle, że sami nie dawaliśmy rady i trzeba było pomyśleć o rozbudowie firmy. Kiedy mieliśmy już wyedukowanych klientów, którzy wiedzieli czego chcą, trzeba było dać im konkretne rozwiązania informatyczne (komputery, programy i nie tylko).

Musieliśmy zatem znaleźć dostawców. W tej kwestii postawiliśmy na wybranych, wiodących producentów sprzętu i oprogramowania. Zdawaliśmy sobie sprawę, ze w tej dziedzinie nie można mieć wszystkiego i we wszystkim być dobrym, dlatego nasze wybory to tacy producenci jak Hewlett Packard, Microsoft, OKI, kasy fiskalne Elzab i CDN (obecnie Comarch).

Wychodząc z założenia, że jeśli już coś robimy to robimy to dobrze albo wcale, rzuciliśmy się w wir pracy. Nasz rozwój ewoluował w trzech zasadniczych kierunkach, które utrzymujemy do dzisiaj: rozwiązania sprzętowe, oprogramowanie do zarządzania i szeroko rozumiany serwis. Po pewnym czasie kierunkiem wiodącym stało się oprogramowanie Comarch.

Rozwijając ten wątek, w 1994 roku zostaliśmy autoryzowanym dealerem CDN-u, w 1996 roku zostaliśmy autoryzowanym dystrybutorem i zaczęliśmy budować swoją sieć dealerską. W 1997 roku otrzymaliśmy status Integratora CDN XL i rozpoczęliśmy, jako jedni z pierwszych w Polsce, wdrażanie tego systemu. Od tego czasu jesteśmy w ścisłej czołówce w hierarchii parterów handlowych firmy Comarch. Jako nieliczni w Polsce posiadamy status Złotego Partnera Comarch zarówno w specjalizacji MSP i ERP.

1 sierpnia 2010 roku postawiliśmy kolejny kamień milowy rozwoju firmy i zawitaliśmy z naszą ofertą w Bydgoszczy, otwierając zamiejscowy oddział firmy.