Comarch ERP Optima

W zarządzaniu małym lub średnim przedsiębiorstwem najlepiej sprawdzi się Comarch ERP Optima. Cały program składa się z szeregu aplikacji-modułów przeznaczonych do poszczególnych obszarów działalności firmy tak, aby całość była kompleksowym rozwiązaniem w zarządzaniu Twoim biznesem.

Zobacz demo

Oszczędzaj czas i energię

ERP Optima to wszystko, czego potrzebujesz do sprawnego i prostego kontrolowania swojej firmy, od prowadzenia finansów i wystawiania faktur, przez handel z magazynem i detaliczny, aż po księgowość, kadry i płace. Program ułatwi Ci zarządzanie relacjami z klientami i planowanie pracy. Dodatkowo, umożliwia sprzedaż internetową i świadczenie usług serwisowych. Comarch ERP Optima ułatwia życie przedsiębiorcy.

Małe co nieco dla biur rachunkowych

Program posiada specjalistyczne rozwiązania, zaprojektowane specjalnie z myślą o prowadzeniu biur rachunkowych i kancelarii doradztwa podatkowego. Ułatwiają one i automatyzują cały proces księgowania i ewidencjonowania VAT-u. Pozwalają także na prowadzenie dla klientów ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych oraz prowadzenie pełnej obsługi kadrowo-płacowej. Wszystkimi informacjami i dokumentami można się w bezpieczny sposób wymieniać z niezależnymi instalacjami Comarch ERP Optima.

Funkcje programu

Fakturowanie

Aby szybko i łatwo wystawiać faktury sprzedaży, zakupu, korygujące, pro forma, zaliczkowe i paragony, polecamy narzędzie Comarch ERP Optima Faktury. Natomiast dzięki modułowi Optima Kasa/Bank uzyskasz kompletne informacje na temat sytuacji finansowej firmy, rzeczywistych źródeł przychodów, a także kosztów i stanu bieżących należności i zobowiązań. Pogram przedstawia informacje na temat ruchu środków pieniężnych w firmie pod postacią bieżących analiz wpływów i wydatków, a także prognoz przepływu środków.

Handel z magazynem

Comarch ERP Optima Handel wspomaga fakturowanie i obsługę magazynu. Tworzenie dokumentów handlowo-magazynowych zostanie zautomatyzowane, co usprawni pracę firmy i zwiększy jej efektywność.

Detal

Comarch ERP Optima Detal służy obsłudze szybkiej sprzedaży detalicznej. Jest integralną częścią systemu Comarch ERP Optima, której celem jest jak największe uproszczenie pracy sprzedawców. Jego obsługa jest łatwa i intuicyjna, wyposażony jest w czytelny interfejs i obsługę ekranów dotykowych. Wszystko to razem sprawia, że Optima Detal to doskonałe narzędzie do pracy w każdym sklepie.

CRM

Optima CRM to aplikacja służąca rejestracji i zarządzaniu kontaktów z klientami. Za jego pomocą można także sterować zadaniami pracowników, związanymi z obsługą tychże klientów oraz wystawiać faktury cykliczne.

Serwis

Moduł Comarch ERP Optima Serwis jest przeznaczony ściśle dla firm prowadzących działalność serwisową. Dzięki niemu można: obsługiwać zlecenia firm serwisowych, prowadzić harmonogramy zadań, automatycznie fakturować zlecenia oraz rejestrować serwisowane urządzenia.

Sklep internetowy

iSklep24Comarch ERP e-Sklep to wszystko, czego potrzebujesz do prowadzenia własnego sklepu internetowego. E-Sklep jest w pełni zintegrowany z systemem Optima. Umożliwia dzięki temu m.in. automatyczną synchronizację stanów magazynowych, zamówień i towarów. Integruje się także z serwisem Allegro, galeria handlową wszystko.pl, porównywarkami cen, Facebook’iem i serwisami płatności internetowych. Program prowadzi także statystyki i raporty sprzedażowe oraz umożliwia skuteczne pozycjonowanie Google.

Internetowa galeria Wszystko.pl

Do internetowej galerii handlowej wszystko.pl towary może wstawić każdy użytkownik Comarch ERP Optima, niezależnie czy posiada sklep internetowy. Sprzedaż i promocja towarów są bezpłatne. Wszystko to sprawia, że jest to najlepszy sposób na rozpoczęcie sprzedaży internetowej.

Mobilny sprzedawca

Comarch ERP Mobile Sprzedaż umożliwia sprawną i szybką obsługę klienta poprzez historię podpowiedzi dotychczasowych transakcji, bieżących promocji i rabatów, dostępności towarów, zobowiązań lub należności, a także możliwość wydruku dokumentów na miejscu u klienta.

Księgowość, kadry i płace

Optima w sposób kompleksowy obsługuje księgowość firmy od ryczałtu i książki przychodów i rozchodów, aż po pełną księgowość. Umożliwia również obsługę środków trwałych i rozliczeń z pracownikami.

Analizy Business Intelligence

Aby istotne decyzje w Twojej firmy mogły być podejmowane szybko i precyzyjnie, program Business Intelligence zapewnia komplet niezbędnych informacji na temat działalności firmy. Umożliwia przy tym natychmiastowe tworzenie dowolnych analiz, bazując na zgromadzonych w systemie danych, przedstawiając je w postaci prostych i przejrzystych wykresów i tabel. Business Intelligence możesz mieć zawsze pod ręką dzięki możliwości obsługi mobilnej.

Pulpit Menadżera

Comarch ERP Optima Pulpit Menadżera to zaawansowane narzędzie zapewniające bieżący dostęp do informacji o firmie – jej przychodach, kosztach, rozliczeniach czy podatkach. Do tego udostępnia gotowe analizy i raporty o obrotach, zobowiązaniach i należnościach, również z urządzeń mobilnych. Dzięki niemu Twoja kadra zarządzająca ma dostęp do aktualnych raportów i analiz w każdym miejscu i czasie.