Co o Comarch ERP XT mówią przedsiębiorcy?

Mała firma to wielkie wyzwanie. Sprawne wystawianie faktur, kontakt z urzędami, z klientem, prowadzenie sklepu internetowego, księgowość, śledzenie zmian w przepisach prawnych, sporządzanie płatności – to tylko część obowiązków przedsiębiorcy. Kiedy każda minuta jest cenna, naturalnym jest dążenie do jak najlepszego usprawnienia i zautomatyzowania procesów zarządzania firmą Optymalizując czas spraw zarządczych zyskujemy go więcej na to, żeby zająć się rozwojem biznesu i jego sednem – klientem.

Comarch ERP XT to system opracowany specjalnie dla małych przedsiębiorstw na bazie 25-letniego doświadczenia – to dzięki niemu właściciele małego biznesu mogą czerpać korzyści z rozwiązań dotychczas dostępnych dla dużych firm, ale odpowiednio dostosowanych do ich potrzeb.
Oszczędność czasu w połączeniu z oszczędnością pieniędzy – ta zasada przyświeca zapewne każdemu przedsiębiorcy. Intuicyjny, łatwy do opanowania program umożliwia między innymi wystawienie faktur w kilka sekund czy kontrolę książki przychodów i rozchodów, a do jego obsługi wystarczy komputer bądź smartfon – to natomiast pozwala uniknąć kosztów związanych z zakupem baz danych czy serwerów. 

Obejrzyj webinar o Comarch XT

Indywidualne doświadczenie każdego z przedsiębiorców jest źródłem wiedzy dla tych, którzy dopiero poszukują rozwiązań dla siebie. Dlatego oddajemy głos właścicielom firm, którzy zdecydowali się na nasz system.

Po prostu bezproblemowo

Pasja doprowadziła mnie do miejsca, w którym jestem” – mówi Michał Wiatrowski, właściciel pracowni druku fotografii Fine Art Foto. –Największą zaletą prowadzenia własnego biznesu jest autonomiczne decydowanie o pracy.
Jak Comarch ERP XT wpłynął na jakość zarządzania firmą w tym wypadku?
Na przedsiębiorcy – szczególnie na małym przedsiębiorcy – spoczywa ogromna odpowiedzialność” – zauważa klient, mając na myśli ogrom obowiązków, którymi właściciel mikrofirmy jest obarczony i za które odpowiada samodzielnie.
„System pomaga mi w zachowaniu spokoju i bezpieczeństwa. Nie muszę się martwić przechowywaniem całej mojej bazy faktur czy magazynu – wszystko jest na zewnętrznym serwerze” – dodaje.

Jak założyć firmę?

Z pasji zrodziła się również działalność Jana Walczaka, właściciela restauracji Yana Sushi, którą prowadzi wraz z żoną od siedmiu lat.
Programu Comarch używamy przede wszystkim do wystawiania dokumentów finansowych dla naszych klientów. Funkcjonowanie ułatwia aplikacja na telefon – wystawianie faktury za pomocą smartfona jest opcją, która nam bardzo pomaga” – zdradza. Rzeczywiście, ERP XT to skuteczne oprogramowanie do fakturowania z możliwością wystawiania faktury online (VAT, proforma, zaliczkowe) i natychmiastowego wysłania jej do kontrahenta drogą mailową.
Sugestia dla tych, którzy stoją dopiero na początku drogi z planami na własną niewielką działalność?
Dla przedsiębiorcy, który planuje swoją przygodę z otwarciem własnego biznesu, najlepszą wskazówką jest niesugerowanie się poradnikiem „jak założyć firmę”. Ważne jest skupienie się na kliencie i na strategii rozwoju” – radzi Jan Walczyk.

Bardzo na czasie

Jerzy Wójcik, architekt, właściciel i dyrektor JW + A, entuzjasta budownictwa zrównoważonego, zwraca uwagę na dwoisty charakter wyzwania, jakim jest zarządzanie kilkunastoosobową firmą. Z jednej strony to koordynacja pracą zespołu w taki sposób, żeby każdy z pracowników czuł się komfortowo i dostrzegał wartość swojej pracy. Z drugiej strony przedsiębiorca przekonuje się, jak dużo energii pochłania zarządzanie firmą z punktu widzenia finansowego i prawnego.

System ERP XT to dla przedsiębiorcy gwarant działania zgodnie z przepisami – zespół specjalistów Comarch śledzi wszelkie zmiany i dba o to, by wszystkie funkcjonalności były aktualizowane zgodnie ze zmieniającymi się wymogami prawnymi. Konkrety? Wystarczy wspomnieć, że system posiada funkcję ułatwiającą wdrożenie procedury RODO; że dzięki funkcji „JPK na żądanie” przedsiębiorca wystawia comiesięczny Jednolity Plik  Kontrolny za pomocą jednego kliknięcia, oraz że funkcja „Split Payment” (Mechanizm Podzielonej Płatności) pozwala na łatwe rozdzielenie płatności kwoty netto faktury na oddzielny rachunek niż kwota podatku.

Jerzy Wójcik przyznaje, że jako użytkownik Comarch ERP XT korzysta przede wszystkim z aplikacji na telefon – pracownicy stacjonarni posługują się komputerową wersją programu.
Dużą korzyścią jest dla mnie to, że mamy dostęp do tego samego zestawu informacji podanych w jasny, transparentny sposób” – podkreśla.
System umożliwia zarządzanie firmą z dowolnego miejsca na świecie 24 godziny na dobę. Ponadto właściciele nieco większych firm mogą skorzystać z wariantu dla wielu użytkowników – wystarczy utworzyć konta dla pracowników i przydzielić każdemu pakiet zgodny z zakresem jego obowiązków.
Wreszcie – porada dla tych, którzy chcą otworzyć własną firmę?  Jerzy Wójcik stawia sprawę jasno: po prostu to zrobić.

źródło: Comarch

Skontaktuj się z nami aby wypróbować Comarch TNA za darmo!

zlecenie@gamatronic.pl

Piła – 67 352 04 01

Bydgoszcz – 52 344 73 26

Poznań – 61 65 66 740