Świetl(a)na przyszłość, czyli kompleksowa obsługa magazynu i sklepu online z Comarch ERP Optima

Światło miało decydujący wpływ na powstanie życia na naszej planecie. Wyznacza rytm dnia, podejmowane aktywności, samopoczucie. Nic dziwnego, że niedobór światła naturalnego człowiek rekompensuje przez wykorzystanie sztucznego oświetlenia.

Z pomocą w tym zakresie przychodzi firma Zuma Line, która od 10 lat zajmuje się sprzedażą sprzętu oświetleniowego. Zuma Line działa na rynku polskim oraz europejskim. Dzięki różnorodności kształtów i rozmiarów oferowane lampy stanowią doskonałe uzupełnienie zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz i znajdują uznanie u klientów o zróżnicowanych gustach.

Firma Zuma Line uznała, że system informatyczny, na którym do tej pory pracowała, nie spełnia już wymagań rozwijającego się przedsiębiorstwa. Na decyzji o zmianie dostawcy rozwiązania ERP zaważyła konieczność integracji oprogramowania z modułami obsługującymi magazyn  (a prowadzenie magazynu to baza działalności firmy) oraz potrzeba połączenia ze sklepem internetowym.

Planując zmianę systemu firma Zuma Line zwróciła dużą uwagę również na to, aby oprogramowanie posiadało możliwość analizowania sytuacji w firmie, zarówno pod kątem finansowym, ale również kadrowym oraz magazynowym. Potrzebne było narzędzie, które samodzielnie dostarczy informacji niezbędnych do monitorowania i zarządzania przedsiębiorstwem oraz udostępni odpowiednie raporty z konkretnych działów.

Nie bez znaczenia przy wyborze dostawcy ważna była elastyczność rozwiązania i stabilność producenta. Biorąc pod uwagę wszystkie cele i wymagania, firma Zuma Line zdecydowała się na wybór oprogramowania Comarch ERP Optima.

Dlaczego Comarch ERP Optima to dobre rozwiązanie?

Zuma Line zwraca uwagę, że o wyborze oprogramowania Comarch zdecydował m.in. fakt, że dostawca systematycznie wprowadza aktualizacje do programu, które uwzględniają wszelkie przepisy prawa i zmieniające się regulacje. Dla firmy, która planuje prowadzić w programie pełną księgowość to bardzo istotny aspekt.

Inne zalety systemu Comarch ERP Optima, które przekonały Zuma Line do wybrania tego oprogramowania to:

 • modułowa budowa – możliwość wyboru tylko tych funkcji, które są potrzebne w danej firmie,
 • oprogramowanie jest stale rozwijane o nowe funkcjonalności,
 • współpraca z systemami bankowości elektronicznej (w module Kasa – Bank),
 • posiadanie modułu Analizy BI,
 • posiadanie modułu do obsługi magazynu,
 • integralność systemu,
 • prosty i czytelny interfejs,
 • baza danych SQL.

Dodatkowe moduły przyspieszają i porządkują

Główną potrzebą Zuma Line było sprawne zarządzanie całym systemem sprzedaży, jak i obsługa gospodarki magazynowej, w tym możliwość dodawania opisów towarów i grup towarowych w języku angielskim i niemieckim. Niezbędny był także moduł Obieg dokumentów, gdyż stale rosnąca liczba dokumentów była coraz bardziej uciążliwa. Firmie Zuma Line zależało także na polepszeniu relacji z klientami, w czym pomógł moduł CRM. Rozwiązanie oferuje kompleksowe usługi na linii organizacja-klient, takie jak proces rejestracji kontaktów, prowadzenie harmonogramu zadań, wystawianie faktur cyklicznych, obsługa firmowej skrzynki mailowej, czy przygotowanie i obsługa ofert handlowych.

Niezastąpionym modułem okazało się rozwiązanie Analizy BI. Dostarcza on firmie w klarowny sposób informacji niezbędnych do monitorowania i zarządzania.

Jakie korzyści Analiz Business Intelligence zauważa Zuma Line?

 • szybszy wgląd w działalność przedsiębiorstwa oraz usprawnienie procesu podejmowania decyzji,
 • czas pozyskiwania informacji skrócił się o 20%,
 • w prosty sposób na jednym sprawozdaniu, można odczytać stopień zrealizowanego planu i prześledzić trendy dla każdego z kluczowych wskaźników efektywności.

Firma docenia, że dzięki pracy na zintegrowanym systemie wszystkie procesy biznesowe zostały uproszczone i przyspieszone. Wprowadzanie danych jest intuicyjne, a zautomatyzowana praca pozwoliła zmniejszyć ilość pomyłek we wprowadzanych dokumentach. Zuma Line szacuje, że dzięki Comarch ERP Optima o 20% zmniejszyły się koszty związane z administracją.

źródło: www.comarch.pl