Nowa wersja Comarch DMS 2018.2

Z przyjemnością informujemy, iż w ostatnim czasie udostępniona została nową wersję DMS 2018.2 wraz z dodatkową paczką rozszerzeń funkcjonalnych w ramach HotFix 2018.2.1.

Wśród udostępnionych funkcjonalności należy wyróżnić:
 • Możliwość współpracy Comarch DMS z systemem Comarch ERP Altum. Zasady licencjonowania oraz cennik jest taki sam jak w przypadku Comarch ERP XL. Platforma DMS
  z dwoma stanowiskami dostępowymi to koszt 5000,00 pln, za każde kolejne opłata wynosi 500,00 pln.
 • Praca wielofirmowa z wykorzystaniem różnych konfiguracji systemów Comarch ERP,
  np. Comarch ERP XL z/lub Comarch ERP Altum z Comarch Optima. Na jednym dokumencie/obiegu DMS można pracować korzystając z danych pochodzących z różnych baz.
 • Panel użytkownika, który pozwala na definiowanie widoku list poprzez zmianę kolejności kolumn oraz ich ukrywanie zarówno w wersji stacjonarnej jak i WWW
 • Wyświetlanie powiadomień o nowych i przekazanych dokumentach w aplikacji Comarch Mobile DMS (Android i iOS).
Ponadto, w nowej wersji skoncentrowano się również na doskonaleniu ergonomii pracy, dlatego wśród pozytywnych zmian należy wspomnieć m.in. o:
 • Konfiguracji zachowania aplikacji w momencie przekazania dokumentu do kolejnego etapu. Konsekwencją może być to, że dokument jest dalej widoczny (nie zamyka się) lub np. następuje powrót na listę dokumentów albo otwiera się kolejny dokument przypisany do tego zalogowanego operatora.
 • Wyróżnieniu nieprzeczytanych dokumentów na liście poprzez ich wyboldowanie (tryb outlook) oraz podświetlenie ostatnio edytowanego wiersza.
 • Możliwości podglądu listy dokumentów z poziomu szczegółów karty obiegu.
 • Wyświetlaniu zawartości załączników pdf w oknie Comarch DMS analogicznie jak w przypadku plików graficznych.
 • Możliwości automatycznego wyświetlania załącznika po wejściu w określony etap procesu. Jeśli na danym etapie operator zwykle zagląda do załącznika, to można ustawić, żeby na prawym panelu zawsze otwierał się wskazany domyślny załącznik.

Wspomniana paczka rozszerzeń funkcjonalnych w formie HotFix 2018.2.1 udostępnia nowy moduł Raporty. Dzięki temu, użytkownik ma możliwość tworzenia własnych zestawień/ analiz w formie wydruków.Dotychczasowy obszar z raportami graficznymi od teraz będzie dostępny w menu „Dashboardy”.

ZOBACZ DOKUMENT

 

umów się na aktualizację:

Oddział w Pile –  67 352 04 01

Oddział w Poznaniu – 61 65 66 740

Oddział w Bydgoszczy – 52 344 73 26