E-FAKTURY W ZAMÓWIENIACH PUBLICZNYCH

Ustawa z kwietnia 2019 roku zobowiązuje między innymi zamawiających do odbioru oraz przetwarzania ustrukturyzowanych faktur elektronicznych. Przepływ dokumentów odbywa się za pośrednictwem PEF (Platformy Elektronicznego Fakturowania). Warto przygotować się na zapowiadane na listopad 2020 rok kolejne zmiany – będzie to objęcie obowiązkiem wystawiania faktur elektronicznych również wykonawców zamówień publicznych.

WIĘCEJ O E-FAKTUROWANIU

ƒ Elektroniczna faktura ustrukturyzowana (e-Faktura) nie może być zapisana w dowolnej postaci. Dopuszczane formaty to: XML, UBL, IDOC i endifact.

ƒ Jednostki publiczne, dużo wcześniej – już od 1.08.2019 mają obowiązek odbioru ustrukturyzowanych faktur elektronicznych przez zamawiającego.

REZULTATY ZMIANY

ƒ Obniżenie kosztów regulacyjnych.

ƒ Szybsza realizacja płatności.

ƒ Oszczędność czasu.

ƒ Większa wydajność.

ƒ Ryzyko popełnienia błędu zredukowane do minimum.

ƒ Rozbudowa systemu płatności bezgotówkowych.

ƒ Przyjazna dla środowiska redukcja wykorzystywania papieru.

CO NA TO COMARCH ERP?

Comarch jest certyfikowanym dostawcą PEPPOL. To wystandaryzowane połączenie sieciowe służy do elektronicznego fakturowania, sporządzania zamówień, wysyłek, potwierdzeń dostawy czy innych dokumentów. Usługi PEF muszą działać zgodnie ze standardami Open PEPPOL. Comarch zapewnia pełną zgodność z regulacjami PEPPOL i umożliwia przedsiębiorcom przesyłanie dokumentów do dowolnej organizacji działającej w ramach sieci PEPPOL.

NASZE SYSTEMY JUŻ SĄ GOTOWE NA ZMIANY!

źródło: Comarch