Bezpłatny webinar – PPK w małej i średniej firmie + nagranie z webinaru

6 października, godz. 11.00 – 12.00

Już w październiku Pracownicze Plany Kapitałowe obejmą przedsiębiorstwa zatrudniające od 20 do 249 pracowników. Jeżeli Państwa firma jest w tej grupie, zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze, podczas którego eksperci podpowiedzą jak się przygotować do obsługi PPK. 

Podczas webinaru dowiesz się:

  • Jakie obowiązki dla firm wynikają z PPK
  • Jakie terminy podpisania umów obowiązują małe i średnie firmy
  • Jak firma powinna się przygotować do wdrożenia PPK 
  • Jak wybrać instytucję finansową do zarządzania PPK
  • Jak szybko i sprawnie obsłużyć PPK w małych i średnich firmach

Pracownicze Plany Kapitałowe w małych i średnich firmach

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) – to wdrażany od 2019 roku, powszechny system długoterminowego oszczędzania, którego celem jest zgromadzenie środków, które pracownik będzie mógł wykorzystać po ukończeniu 60 roku życia. Program docelowo będą musiały obsługiwać wszystkie polskie firmy.

Przepisy o PPK wchodzą w życie stopniowo. Na pierwszy ogień poszły największe, zatrudniające powyżej 250 pracowników firmy – a jako ostatni nowe prawo będą musieli wdrożyć mniejsi przedsiębiorcy oraz jednostki sektora finansów publicznych.

W 2020 r. PPK zaczyna obowiązywać dwie grupy firm:
•    zatrudniające od 50 do 249 pracowników,
•    zatrudniające od 20 do 49 pracowników.

W związku z pandemią koronawirusa, firmy zatrudniające od 50 do 249 pracowników, zyskały dodatkowe pół roku i obecnie obowiązujące terminy związane z wdrożeniem PPK są takie same dla średnich i małych firm:
•    umowa o zarządzanie PPK – najpóźniej do 27 października 2020 r.,
•    umowa o prowadzenie PPK – najpóźniej do 10 listopada 2020 r.

Wdrożenie Pracowniczych Planów Kapitałowych to wyzwanie dla każdego przedsiębiorstwa – wymaga szeregu działań przygotowawczych a później stałej obsługi programu. Na firmie ciąży obowiązek wyboru instytucji finansowej zarządzającej PPK i podpisania z nią umowy, prowadzenia ewidencji uczestników programu oraz składanych przez nich deklaracji, naliczania i ewidencjonowania miesięcznych składek, raportowania do instytucji finansowych.

W trakcie webinaru eksperci podpowiedzą Państwu jak przygotować się do nowych obowiązków oraz pokażą jak sprawnie obsługiwać PPK w małych i średnich firmach dzięki aplikacji Comarch PPK.

Gośćmi webinaru będą przedstawiciele czterech TFI, z którymi zintegrowana jest aplikacja Comarch PPK. Powiedzą na co należy zwrócić uwagę przy wyborze operatora PPK w firmie.