Webinar: Nowelizacje Kodeksu pracy 2023

Nowelizacje Kodeksu pracy 2023

Dwie Nowelizacje Kodeksu pracy 2023. 27 stycznia 2023 roku Prezydent podpisał pierwszą z nich. Weszła w życie w dniu 21 lutego 2023, przy czym część zmian wejdzie w życie z dniem 7 kwietnia 2023. Druga nowelizacja Kodeksu pracy została uchwalona przez Sejm w 8 lutego i oczekuje na podpis Prezydenta. Jakie są najważniejsze zmiany i czego wymagają od użytkowników programów Comarch ERP Optima i Comarch HRM?

O nowych i pojawiających się wersjach systemów będziemy Państwa informować bieżąco.

Najważniejsze zmiany wprowadzone przez Nowelizacje Kodeksu pracy 2023:

  • Możliwość i zasady przeprowadzania kontroli trzeźwości pracowników;
  • Definicja, zasady organizacji i realizacji pracy zdalnej (w tym elastyczna organizacja czasu pracy);
  • Dyrektywa work-life balans czyli zmiany w urlopach (w tym urlop rodzicielski, opiekuńczy, zwolnienie od pracy z powodu działania siły wyższej);
  • Przejrzystość zatrudnienia (obowiązki informacyjne pracodawcy, zmiany w umowach na okres próbny, zmiana rodzaju umowy po 6 miesiącach, dodatkowe przerwy).

Programy Comarch ERP Optima i Comarch HRM w bieżącym miesiącu są aktualizowane i dostosowywane do opublikowanych zmian w przepisach. Zmiany, które jeszcze nie weszły w życie, a są w trakcie procesu legalizacyjnego (przed podpisem Prezydenta i publikacją w Dzienniku Ustaw), będą realizowane w systemach po ich formalnym ogłoszeniu.

Nowe wersje można będzie instalować samodzielnie lub z naszą pomocą. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Nowelizacje Kodeksu pracy 2023 w systemach Comarch ERP Optima i Comarch HRM omówione na bezpłatnym webinarze w dniu 13 kwietnia 2023. W imieniu Gamatronic zapraszamy!

Planujemy bezpłatny webinar obejmujący tematyką Nowelizacje Kodeksu pracy 2023 oraz powiązane z nimi zmiany w systemach Comarch ERP Optima i Comarch HRM.

Bezpłatny WEBINAR: Sprawne zarządzanie HR po nowelizacjach Kodeksu Pracy

13 kwietnia 2023, godz. 11:00 – 12:00, on-line