Nowa wersja Comarch ERP XT już dostępna!

Informujemy, że jest już dostępna nowa wersja Comarch XT.

Co nowego?

1. Import zamówień z wszystko.pl   

Według najnowszych danych płynących z rynku e-commerce już 75% Polaków dokonuje zakupów w Internecie. Wartość handlu internetowego wynosząca już teraz 100 mld zł będzie rokrocznie odnotowywać wzrosty na poziomie co najmniej kilkunastu procent. Sprzedawać w Internecie może każdy. System Comarch ERP XT pomoże jednak w tym z pewnością. Jest on zintegrowany z usługą e-Sklepu oraz najnowszą platformą sprzedażową w Polsce jaką jest wszystko.pl  

W ramach poszerzenia tej integracji w nowej wersji udostępniliśmy import zamówień z wszystko.pl do Comarch ERP XT. Składanie zamówień na platformie będzie możliwe po oficjalnej premierze serwisu. Więcej informacji na stronie wszystko.pl  

Sprzedając w Intrenecie, warto zadbać o sprawną organizację procesu dostawy paczek do Klienta. Rozwiązaniem, które z pewnością uprości ten proces, będzie Comarch Shipping. Jest to usługa komunikująca się z programami firm kurierskich w celu przygotowania listów przewozowych i nadania wysyłek. Jesteśmy zintegrowani z najczęściej wybieranymi kurierami w Polsce: DPD, DHL, InPost oraz Pocztą Polską. Stale poszerzamy ofertę o kolejne firmy.

2. Pieczęć prewencyjna

Pieczęć prewencyjna to narzędzie, którego celem jest mobilizacja kontrahentów do szybszej spłaty zobowiązań. Można ją umieszczać na różnego typu dokumentach – m.in. na fakturach sprzedaży. Od teraz Użytkownicy korzystający z Comarch Apfino mogą drukować taką pieczęć i informować swoich kontrahentów o profesjonalnym wsparciu w zarządzaniu należnościami.

3. Dostosowanie programu do zmian w przepisach dot. naliczania wynagrodzeń

W ramach nadchodzących zmian w przepisach dotyczących naliczania wynagrodzeń od 1 stycznia 2023 roku, dostosowano działanie programu w zakresie:

  • możliwości stosowania kwoty zmniejszającej podatek przez maksymalnie 3 płatników
  • niepobierania zaliczki podatku od wypłat etatowych do kwoty 30000 zł
  • stosowania ulgi podatkowej dla wynagrodzeń o typie Inne
  • naliczania wynagrodzeń po dacie zwolnienia pracownika.

Informujemy, że z końcem bieżącego roku Comarch zakończy wsparcie dla instalacji Comarch ERP Optima oraz Comarch ERP XL działających w oparciu o Microsoft SQL Server 2012. Oznacza to zaprzestanie testowania poprawności działania takich baz danych.  Rekomendujemy dokonanie aktualizacji serwera SQL do nowej wersji.