Nowa wersja Comarch ERP XL 2021.0!

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy o udostępnieniu Comarch ERP XL w wersji 2021.0. Dodane zostało blisko 200 nowych funkcjonalności w różnych obszarach biznesowych.

Szczególną uwagę chcemy zwrócić na obsługę procesów Kontroli jakości przy zakupach oraz sprzedaży, łącznie z możliwością blokowania dostaw. W produkcji przygotowano gotowe mechanizmy współpracy z platformą Comarch IoT, dzięki czemu firmy w jeszcze większym stopniu mogą automatyzować swoje procesy poprzez integrację z różnego rodzaju czujnikami (zachęcamy do zapoznania się z bogatą dokumentacją oraz filmami instruktażowymi). Ponadto, udostępniono elastyczny konfigurator dla numerów partii/ numerów seryjnych.

Przypominamy, iż od kilku miesięcy jest w ofercie aplikacja Comarch Shipping, dzięki której można automatyzować proces wysyłek poprzez wbudowaną integrację z kurierami oraz wykorzystaniem danych wprowadzonych do Comarch ERP XL.

Wśród zmian związanych z ergonomią na wyróżnienie zasługuje możliwość automatycznego rozpoznawania pozycji dokumentów przez Comarch OCR, a alternatywnie także ich importu na dokumenty z arkusza kalkulacyjnego (zostały przygotowane gotowe szablony excel).

W kontekście zmieniających się przepisów wprowadzono m.in. nowe wersje schem VAT-UE oraz oznaczenia JPK_V7 na dokumentach w module Import. Z każdą wersją dodano nowe funkcjonalności oraz poszerzany jest zakres danych, które można wymieniać między Comarch ERP XL a systemem Comarch POS. Producent pracuje także nad usprawnieniami w zakresie zarządzania taką rozproszoną siecią sprzedaży – tutaj przykładem może być nowy zestaw usług POS Agent i POS Agent Broker w celu chociażby zapewnienia informacji o aktualnych stanach magazynowych (z poszczególnych lokalizacji) na każdym stanowisku podczas wystawiania dokumentów.

Zachęcamy do aktualizacji systemu.