Nowa wersja COMARCH ERP XL 2019.2

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy o udostępnieniu systemu Comarch ERP XL w wersji 2019.2, w której Comarch dodał blisko 140 nowości dotyczących każdego z obszarów systemu.

Szczególną uwagę chcemy zwrócić na możliwość współpracy z Comarch Retail POS.  Na dzień dzisiejszy jest to wersja beta tej współpracy, niemniej wraz z najbliższą aktualizacją Comarch ERP XL planowaną na przełom lipca/ sierpnia br., udostępniona będzie wersja stabilna do wykorzystania modułu POS w zastosowaniach biznesowych u Klientów. To niezwykle istotna informacja dla wszystkich, którzy prowadzą sprzedaż w oddziałach i oczekują działania systemu również w przypadku braku połączenia online z centralą. Końcówka POS daje takie możliwości z jednoczesną gwarancją zachowania spójności wszelkich danych i automatyczną wymianą dokumentów z Comarch ERP XL.

W odpowiedzi na wymogi ustawy o pracowniczych planach kapitałowych, która zaczęła obowiązywać od 1.07.2019r., producent przygotował pełną obsługę PPK w modułach HR jak i Księgowość. Można zatem deklarować i wyliczać składki, a następnie na tej podstawie przygotować deklarację z płatnością do instytucji finansowej. Dodatkowo chcemy zwrócić uwagę, na liczne usprawnienia w zakresie współpracy z taką instytucją finansową dzięki wykorzystaniu dedykowanego modułu Comarch PPK, na przykład w celu zawarcia online umowy o zarządzanie.

Kolejne banki podjęły decyzję o tym, żeby pozwolić na zdalny dostęp do rachunków firmowych poprzez webservice wprost z systemu Comarch ERP XL. Możliwe jest zatem bezpośrednie połączenie z mBank (system mBank CompanyNet) i Bankiem Millennium (poprzez usługę Millenet Link).

Firmy, które dostarczają usługi i towary dla podmiotów publicznych mogą wysłać fakturę bezpośrednio z systemu, dzięki temu, że przygotowano integrację z Platformą Elektronicznego Fakturowania (PEF). To centralna platforma do odbierania i wysyłania ustrukturyzowanych faktur elektronicznych i innych dokumentów pomiędzy zamawiającymi a wykonawcami zamówień publicznych.

W kontekście bezpieczeństwa danych, wprowadzono możliwość wykonywania automatycznych kopii baz bezpośrednio z systemu do chmury Comarch IBARD.

Spośród nowości w wersji Comarch ERP XL 2019.2 warto wymienić:

Logistyka

  • Import pozycji z arkusza kalkulacyjnego na korektę automatyczną
  • Ustalanie typu daty ceny/promocji na zamówieniu w oparciu o kartę kontrahenta
  • Sumowanie wartości zaznaczonych dokumentów handlowych
  • Nazwa aplikacji, nr wersji i nr klucza na wydrukach dokumentów sprzedaży

Produkcja

  • Nowe funkcje do dodawania półproduktów z poziomu technologii i operacji
  • Usprawnienie tworzenia technologii dla wyrobów złożonych
  • Uporządkowanie słowników kategorii dot. Produkcji i Kontroli jakości

Księgowość

  • Nowe formularze VAT-7(19), VAT-7K(13)
  • JPK_FA(2)
  • Dostawa opodatkowana poza terytorium kraju w stawce 0%

Zachęcamy do aktualizacji systemu do nowej wersji.