Nowa wersja Comarch ERP XL 2018.2.1 już dostępna!

Z przyjemnością informujemy o udostępnieniu systemu Comarch ERP XL w wersji 2018.2.1.  

To przełomowa aktualizacja, głównie z uwagi na możliwość przetłumaczenia interfejsu na dowolny język w alfabecie łacińskim. W kolejnych wersjach umożliwione zostanie także wprowadzenie tłumaczeń z wykorzystaniem cyrylicy.  Mechanizm jest na tyle uniwersalny, że pozwala na zastąpienie predefiniowanych fraz czy komunikatów własnymi opisami, dzięki czemu w prosty sposób można wprowadzić np. branżową terminologię na dowolnych oknach i listach.

Wraz z wprowadzeniem powyższego, Comarch rezygnował z wydawania odrębnej wersji  z interfejsem angielskim. Od teraz język polski i angielski będą dostępne w ramach tej samej instalacji i na etapie logowania będzie można wybrać właściwy. Wprowadzenie tej nowej funkcjonalności powoduje również zmiany w cenniku – koszt licencji na Interfejs wielojęzyczny wynosi 10 tys. zł. niezależnie od  ilości użytkowników czy wprowadzonych tłumaczeń.

Spośród pozostałych nowości dostępnych w aktualizacji należy wymienić:

  • Możliwość oznaczenia geolokalizacji w systemie zgłoszeń SENT zgodnie z wymogami ustawy, która zacznie obowiązywać od 1.10.2018 r. i nakłada obowiązek wprowadzania dodatkowych danych dotyczących miejsca dostawy/ dostarczenia, takich jak: województwo i dł. oraz szer. geograficzna.
  • Wprowadzenie dokumentu Prolongaty, który pozwala odzwierciedlić zgodę na przedłużenie terminu płatności lub rozbicie jej na raty.
  • Aktualizację schem dla deklaracji VAT-7(18) /7K(12) oraz obsługę dodatkowych mechanizmów filtrowania płatności w rejestrach VAT.
  • Rozwój integracji z MS Outlook i Google Calendar w zakresie synchronizacji terminarzy oraz poprzez możliwość konwersji wiadomości z MS Outlook do zapytania ofertowego ZOS.

Wraz z aktualizacją Comarch ERP XL 2018.2.1,  został udostępniony Comarch MES w wersji 2018.2.1. Oprócz wielu usprawnień w zakresie ergonomii, dochodzi możliwość generowania i drukowania dokumentów RW/ PW.

Jeśli jesteś zainteresowany aktualizacją systemu skontaktuj się z nami. 

Dodaj komentarz