Nowa wersja – Comarch DMS 2019.3

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy o udostępnieniu nowej wersji systemu Comarch DMS 2019.3, która rozszerza dostępny zakres funkcjonalny, a także usprawnia pracę w znanych Państwu obszarach.

Szczególną uwagę chcielibyśmy zwrócić na możliwość przekazywania wielu dokumentów już z poziomu listy. Zaznaczając wszystkie lub wybrane dokumenty na liście mają Państwo możliwość jednym kliknięciem przekazania ich do kolejnych etapów procesu, oszczędzając czas, który musiałby być poświęcony na przekazywanie każdego z nich odrębnie. Aby zachować kontrolę nad tym kto i jakie dokumenty przekazuje w ten sposób mogą Państwo skorzystać z odpowiedniego parametru w konfiguracji wybranego etapu. W ten sposób system wymusi na pracowniku zapoznanie się ze szczegółami jeżeli będzie to konieczne.

Nowa odsłona systemu to również pierwsza wersja nowego mechanizmu modelowania procesów opartego na języku C#. Poszerza on system w zakresie konfiguracji i możliwości wykorzystania na niespotykaną dotąd skalę. Udostępniony mechanizm jest wersją rozwojową i został oprogramowany na kontrolkach typu: tekst, liczba oraz własna akcja (przycisk). W kolejnych wersjach Comarch DMS planowane jest udostępnienie pełnej wersji mechanizmu opartego na C#, który zostanie dodany na pozostałych elementach systemu tj. daty, listy, tabele itd. Korzystanie z mechanizmu w przyszłych wersjach będzie wymagało dedykowanej licencji.

Od nowej wersji zyskują Państwo także możliwość pracy z plikami, katalogowania ich oraz wersjonowania w ramach modułu Manager Dokumentów w wersji przeglądarkowej Comarch DMS. Dzięki temu mają Państwo pełen dostęp do dokumentów oraz funkcjonalności związanych z ich obsługą z dowolnego urządzenia.

Wśród pozostałych zmian udostępnionych w nowej wersji Comarch DMS należy wyróżnić:

  • Skalowanie karty obiegu (możliwość powiększania/pomniejszania widoku dokumentu),
  • Dodawanie plików z Managera Dokumentów do kontrolki załącznik,
  • Automatyczne nadawanie uprawnień do pierwszego etapu podczas dodawania dokumentu,
  • Informacja o wykorzystaniu pakietu stron Comarch OCR w punkcie generowania dokumentów.

Zachęcamy do przeprowadzenia aktualizacji aplikacji.