DARMOWY WEBINAR: Comarch PPK – sprawdzone rozwiązanie dla Twojej firmy + NAGRANIE Z WEBINARU

26 lutego 2019, godzina 11:00

Aplikacja Comarch PPK przeznaczona jest do obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych w firmie. Jest ściśle zintegrowana z modułami kadrowo-płacowymi Comarch ERP HR, ale również współpracuje z systemami kadrowo-płacowymi innych producentów. Może działać także samodzielnie.

Podczas webinaru poznasz funkcjonalności aplikacji Comarch PPK:

  • ewidencja uczestników programu PPK
  • rejestr deklarowanych procentowych składek członkowskich dla PPK
  • rejestr wystąpień i przystąpień pracowników do PPK
  • naliczanie i ewidencja miesięcznych składek
  • generowanie plików zgłoszeniowych, wyrejestrowujących, aktualizujących dane dla instytucji finansowych
  • generowanie plików o składkach na PPK i korektach dla instytucji finansowych

Pracownicze Plany Kapitałowe – nowe obowiązki dla firm

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) – to nowy powszechny system długoterminowego oszczędzania, którego celem jest zgromadzenie środków, które pracownik będzie mógł wykorzystać po ukończeniu 60 roku życia. Program docelowo będą musiały obsługiwać wszystkie polskie firmy.

Przepisy o PPK będą wchodzić w życie stopniowo. Na pierwszy ogień pójdą największe, zatrudniające powyżej 250 pracowników firmy – a jako ostatni nowe prawo będą musieli wdrożyć mniejsi przedsiębiorcy oraz jednostki sektora finansów publicznych.

2020 r. PPK zaczyna obowiązywać dwie grupy firm:

  • od 1 stycznia zatrudniające od 50 do 249 pracowników,
  • od 1 lipca zatrudniające od 20 do 49 pracowników.

Wdrożenie Pracowniczych Planów Kapitałowych to wyzwanie dla każdego przedsiębiorstwa – będzie wymagało podjęcia szeregu działań przygotowawczych a później stałej obsługi programu. Na firmie ciąży obowiązek wyboru instytucji finansowej zarządzającej PPK i podpisania z nią umowy, prowadzenia ewidencji uczestników programu oraz składanych przez nich deklaracji, naliczania i ewidencjonowania miesięcznych składek, raportowania do instytucji finansowych.

Zakres funkcjonalny aplikacji Comarch PPK obejmuje wszystkie wymagane prawem obowiązki przedsiębiorstw związane z obsługą nowego programu emerytalnego, co zaprezentujemy Państwu w trakcie webinaru.

Szkolenie poprowadzą:

Urszula Kozłowska – Ekspert ds. kadr i płac systemu Comarch ERP Optima

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, na kierunku Informatyka i Ekonometria. Pracę w firmie Comarch rozpoczęła w 2010 roku. Obecnie zajmuje się wsparciem merytorycznym Klientów oraz Partnerów w obrębie modułu Płace i Kadry systemu Comarch ERP Optima, a także aplikacji Comarch HRM. Odpowiada również za przygotowywanie i prowadzenie szkoleń zewnętrznych, webinarów oraz występuje na konferencjach z zakresu tej tematyki.

Krzysztof Kamiński, CFA Millennium TFI SA

Jest doświadczonym managerem z branży finansowej z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze funduszy inwestycyjnych. Członek CFA Institute od 2009 roku, od 2012 roku posiadający tytuł CFA Charterholder. Od 2013 r. pełni funkcję Członka Zarządu Millennium Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A.