Comarch ERP XT Nowa wersja

Nowa wersja Comarch ERP XT:
- KSeF wg FA(2)
- Wysyłka FaVAT do BR
- wszystko.pl
Więcej> Gamatronic.pl

Comarch ERP XT Nowa wersja już dostępna.

Co się zmieniło? Umożliwiono wysyłkę faktur do biur rachunkowych bezpośrednio z systemu. Przygotowano system do wysyłki dokumentów według nowej struktury do Krajowego Systemu e-Faktur.

Zmiany w nowej wersji Comarch ERP XT warte zauważenia:

  • Wysyłka wydruku faktury sprzedaży do Biura Rachunkowego. Dzięki Internetowej Wymianie Dokumentów przedsiębiorcy korzystający z systemu Comarch ERP XT mają możliwość dwukierunkowej wymiany dokumentów oraz danych z Biurem Rachunkowym pracującym na systemie Comarch ERP Optima. Przedsiębiorca może wysyłać wprost ze swojego systemu do biura faktury sprzedaży oraz dokumenty kosztowe. Księgowy może natomiast przesyłać informacje o płatnościach podatkowych oraz o wystawionej fakturze za usługi księgowe. W ramach rozwoju systemu wymiany danych, dodano możliwość automatycznego wysyłania wydruku faktury sprzedaży do Biura Rachunkowego. 
  • Przesyłanie dokumentów do KSeF według nowej struktury FA(2). Krajowy System e-Faktur (KSeF) to centralna baza Ministerstwa Finansów, która pozwala na odbieranie i udostępnianie faktur ustrukturyzowanych przez przedsiębiorców. Według zapowiedzi Ministerstwa Finansów obowiązek wymiany e-Faktur zostanie wprowadzony 1 lipca 2024, przy czym podatnicy zwolnieni podmiotowo z VAT na przygotowanie do nowego systemu będą mieli czas do 1 stycznia 2025 r. System Comarch ERP XT już teraz przygotowany jest na nadchodzące zmiany, a w ramach ciągłego dostosowania do przepisów, udostępniamy wysyłkę dokumentów do Krajowego Systemu e-Faktur według nowej struktury FA(2), która zacznie obowiązywać od 1 września 2023 roku.

Zachęcamy do zapoznania się z nowościami oraz do zaktualizowania programu do najnowszej wersji Comarch ERP XT!