COMARCH ERP XL BUSINESS INTELLIGENCE 2019.0

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, iż można już pobrać i korzystać z modułu Business Intelligence przygotowanego do współpracy z Comarch ERP XL 2019.0.

Spośród kilkudziesięciu nowości warto zwrócić uwagę m.in. na możliwość analizy obszaru Środków Trwałych. Dotyczy to danych z księgi inwentarzowej, amortyzacji oraz podstawy bilansowej i podatkowej. Wartości mogą być prezentowane w walucie wybranej na dokumentach bądź przeliczane na walutę systemową.

Dostępny jest również gotowy raport „Program Lojalnościowy”, który pozwala na analizę uczestnictwa w programie lojalnościowym, m.in. w zakresie uzyskanego salda punktów czy ich wykorzystania przez kontrahentów.

W ramach systematycznego rozwoju pozostałych obszarów analitycznych, warto nadmienić, iż w kostce Produkcja 2.0 możemy wykorzystać w raportach atrybuty, a w obszarze Płatności szereg nowych wymiarów.

Od wersji 2019.0 Comarch ERP XL, dostęp do uprzednio przygotowanych raportów BI Point jest możliwy wprost z okien systemu. Dzięki temu znacznie szybciej uruchomimy interesujące analizy. Co więcej, każdy taki raport wywołany z poziomu listy ERP XL zostanie od razu przefiltrowany z uwzględnieniem tych elementów, które zostały zaznaczone na liście.

Jednocześnie informujemy, iż od wersji Comarch ERP XL BI 2019, aplikacja Comarch BI została usunięta z konfiguratora BI. Został dodany komunikat, informujący o możliwości pobrania i konfiguracji Comarch BI Point – jako odrębnej aplikacji, kompatybilnej z różnymi wersjami systemów Comarch ERP.Dzięki temu, Użytkownik będzie miał zawsze dostęp do najnowszej wersji aplikacji Comarch BI Point.