Nowa wersja Comarch ERP XT

Szanowni Państwo!

Została udostępniona nowa wersja programu Comarch ERP XT dostępna poprzez przeglądarkę WWW.

W nowej wersji wprowadzono możliwość otrzymywania informacji od Państwa Biura Rachunkowego o bieżących zobowiązaniach z tytułu składek ZUS, podatku PIT oraz podatku VAT. Dane te przesyłane są w ramach Internetowej Wymiany Dokumentów. Dodatkowo, Biuro Rachunkowe może również w tym samym miejscu informować Państwa o aktualnych opłatach za świadczone usługi księgowe.

Na podstawie informacji otrzymanych z Biura Rachunkowego program wyświetla w kolejnych miesiącach kwoty w formie prognozy – do czasu naliczenia rzeczywistych zobowiązań przez Biuro Rachunkowe. W przypadku, gdy wybrana pozycja nie została przesłana przez Biuro Rachunkowe, wyświetlany jest komunikat Oczekuje na dane.

Oprócz bieżącej informacji na pulpicie aplikacji, dane te pojawiają się także w zakładce “Kasa i bank” > “Płatności”. Dzięki temu mogą Państwo na ich podstawie przygotować paczkę przelewów do bankowości elektronicznej swojego Banku.

Dodatkowo wraz z płatnościami podatkowymi będą także pobierane nowe karty kontrahentów udostępnione przez Biuro Rachunkowe.