Comarch na podium w raporcie Computerworld TOP 200 2018

Co roku redakcja magazynu Computerworld przygotowuje publikację, w której opisuje kondycję polskiego rynku IT, analizuje trendy w branży oraz przygotowuje rankingi firm w kilkunastu kategoriach. Według autorów raportu „Computerworld TOP 200 2018” Comarch zajął pierwsze miejsce w kategoriach: dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora handlu, dostawcy usług integracyjnych oraz dostawcy usług w modelu cloud. Dodatkowo został zwycięzcą w zestawieniu „Firmy informatyczne o największych nakładach na R&D” oraz „Indeks dostawców IT na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”.

W rankingu skalsyfikowane zostały również dwa inne spółki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej: Comarch Polska SA oraz Comarch Healthcare.

W 2017 roku Grupa Kapitałowa Comarch wygenerowała przychody w wysokości 1,05 mld złotych, co dało jej szóstą pozycję w zestawieniu „Największe grupy kapitałowe działające w Polsce w 2017 roku”. Ponadto dobra kondycja finansowa Comarch SA i wypracowany w 2017 roku zysk netto w wysokości 39 mln złotych dał spółce ósme miejsce w zestawieniu „Firmy informatyczne o największym zysku netto z IT”. Z kolei w kategorii „Największe firmy informatyczne działające w Polsce” Comarch obecnie zajmuje 15. pozycję, dwa oczka wyżej niż przed rokiem.

Inwestycje w nowe technologie
Od wielu lat jednym z filarów strategii Comarch jest rozwój własnych produktów i usług. Takie podejście do biznesu pozwala spółce konkurować z światowymi gigantami branży IT. Dlatego nakłady na prace badawczo-rozwojowe stale rosną i w 2017 roku Comarch przeznaczył na nowe produkty i innowacje 10 procent więcej niż przed rokiem, czyli 144 mln złotych. To dało firmie pierwsze miejsce w kategorii „Firmy informatyczne o największych nakładach na R&D”. W Grupie Comarch spore nakłady na R&D ponosi również spółka Comarch Healthcare, która w tym zestawieniu zajęła czwarte miejsce.

Z dużej chmury…
Według tegorocznego raportu TOP200 Computerworld rynek chmury publicznej w Polsce urósł o 17,7 procent w stosunku do ubiegłego roku i osiągnął wartość 860,8 mld złotych. To oznacza, że przedsiębiorcy coraz chętniej wybierają usługi chmurowe, dlatego dostawcy IT w coraz szerszym zakresie włączają tego typu rozwiązania do swoich ofert. Comarch już kilkanaście lat temu rozpoczęli pracę nad oprogramowaniem w chmurze, rozwijając systemy o kolejne rozwiązania: aplikacje mobilne, narzędzia e-commerce oraz business intelligence. Obecnie już ponad 224 tysiące klientów korzysta z chmury Comarch. Taki rozwój biznesu przyniósł spółce w 2017 roku ponad 155 mln złotych przychodu z tytułu świadczenia usług w modelu cloud i dał tytuł lidera w zestawieniu „Najwięksi dostawcy usług w modelu cloud”.

Mocne pozycje Comarch zajął również m.in. w zestawieniach dostawców aplikacji mobilnych, rozwiązań dla sektora telekomunikacyjnego, usług centrów przetwarzania danych czy też systemów ERP. Kolejny rok z rzędu Comarch został również liderem rankingu „Indeks dostawców IT na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”.

O raporcie „Computerworld TOP200”
„Computerworld TOP 200” to prestiżowa publikacja. Już od 25 lat jest podstawowym punktem odniesienia dla ludzi zainteresowanych polską branżą teleinformatyczną: menedżerów IT, informatyków i analityków, a także potencjalnych klientów, szukających wiedzy na temat ofert dostawców.

Comarch na I miejscu
• zwycięzca w zestawieniu „Firmy informatyczne o największych nakładach na R&D”
• zwycięzca w zestawieniu „Indeks dostawców IT na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”
• najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora handlu
• najwięksi dostawcy usług integracyjnych
• najwięksi dostawcy usług w modelu cloud

Comarch na II miejscu
• firmy informatyczne o największym zatrudnieniu
• najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora telekomunikacyjnego
• najwięksi dostawcy aplikacji mobilnych
• najwięksi dostawcy usług centrów przetwarzania danych

 

źródło: www.comarch.pl

Dodaj komentarz