Comarch e-Sprawozdanie

Ministerstwo Finansów wprowadziło zmiany w sposobie przygotowywania i składania rocznych sprawozdań finansowych. Zgodnie z nowymi przepisami dokument musi być sporządzony w postaci elektronicznej i opatrzony kwalifikowanym podpisem lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP. W ofercie Comarch pojawi się dedykowana płatna aplikacja Comarch e-Sprawozdanie, która umożliwiała będzie nie tylko przygotowanie XML-a, czyli wywiązanie się z obowiązku, … Continue Reading »

Nowości w obszarze finansowo-księgowym – Comarch ERP XL

E-sprawozdania finansowe Predefiniowane formaty MF Sprawozdania spółek normalnych, małych, mikro, skonsolidowane. Zintegrowane z Comarch ERP Otwierane jako oddzielne okno w ERP. Oparte o uprawnienie użytkowników. Możliwość uzupełnienia bilansu, RZiS z zestawień księgowych Zarządzenie sprawozdaniamiHistoryczność sprawozdań i obsługa statusów (w buforze, zatwierdzone, podpisane, złożone). Zarządzanie podpisami elektronicznymi. ErgonomiaPrzejrzysty podział na sekcje sprawozdania i dynamiczne ukrywanie zbędnych sekcji i … Continue Reading »

Systemy ERP w chmurze Comarch

Zapewnij sobie kontrolę nad firmą z każdego miejsca, o każdej porze i z każdego urządzenia. Prowadź swój biznes w Chmurze Comarch: bezpiecznej, nowoczesnej przestrzeni dla firm od sprawdzonego polskiego producenta. Korzystaj ze specjalistycznego oprogramowania bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji, bez zbędnych kosztów i bez długotrwałego wdrożenia. Wszystkie systemy do zarządzania firmą z rodziny Comarch ERP … Continue Reading »

JPK_SF i JPK_VDEK – kolejne nowości w świecie księgowych

Digitalizacja podatków staje się faktem, z którym muszą się zmierzyć niemal wszystkie polskie przedsiębiorstwa. Obecnie jesteśmy w trakcie tych burzliwych zmian – oto jedne z nich: JPK_SF (znane również jako e-Sprawozdania Finansowe) oraz JPK_VDEK. Wiemy już, jak działają e-Sprawozdania Finansowe – te zmiany weszły już w życie z dniem 1 października 2018. Inaczej sprawa wygląda … Continue Reading »

Aplikacja mobilna Comarch HRM (e-pracownik)

Aplikacja mobilna pozwala korzystać z najważniejszych funkcji systemu w wygodny sposób na telefonie. Logując się do aplikacji Użytkownik ma możliwość: dostępu do danych kontaktowych z opcją szybkiego nawiązania połączenia telefonicznego lub wysyłki wiadomości e-mail, podglądu ilości dni urlopu wypoczynkowego: wykorzystanego, pozostałego oraz oczekującego na zatwierdzenie, planowania i zatwierdzania urlopów wypoczynkowych,zgłaszania e-Nieobecności, podgląd pracowników nieobecnych w wybranym dniu – funkcja kalendarza. Planuj … Continue Reading »

Nowa wersja Comarch ERP XL 2018.2.1 już dostępna!

Z przyjemnością informujemy o udostępnieniu systemu Comarch ERP XL w wersji 2018.2.1.   To przełomowa aktualizacja, głównie z uwagi na możliwość przetłumaczenia interfejsu na dowolny język w alfabecie łacińskim. W kolejnych wersjach umożliwione zostanie także wprowadzenie tłumaczeń z wykorzystaniem cyrylicy.  Mechanizm jest na tyle uniwersalny, że pozwala na zastąpienie predefiniowanych fraz czy komunikatów własnymi opisami, dzięki czemu w prosty … Continue Reading »

Numer BDO na dokumentach sprzedaży

Szanowny Kliencie, Przypominamy, że przedsiębiorcy, którzy rejestrują się w bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (w skrócie: BDO) otrzymują od Marszałka Województwa indywidualny numer rejestrowy. Jakie nowe obowiązki wiążą się z jego uzyskaniem? Numer rejestrowy przydzielony przedsiębiorcy w BDO jest unikalny i nie może być nadany innej firmie (nawet po zakończeniu … Continue Reading »

Nowa wersja Schemy dla wysyłki deklaracji VAT-7 – zmiany w Comarch ERP XL 2018.2.1

Od 28.08.2018 obowiązuje nowa wersja Schemy do wysyłki deklaracji VAT-7, aktualizacje w tym zakresie dla systemu Comarch ERP XL będą wprowadzone w wersji 2018.2.1 , udostępnienie planowane jest 19.09.2018, oraz dla wersji Comarch ERP XL 2017.2.1 jako dedykowany pakiet aktualizacyjny. Przygotowany zostanie także pakiet aktualizacyjny dla Comarch ERP XL 2018.2. Aktualizacje dla ERP XL 2017.2.1 … Continue Reading »