Deklaracja VAT-8 w Comarch ERP Optima

Deklaracja VAT-8 jest przeznaczona dla podatników, o których mowa w art. 15 ustawy, inni niż zarejestrowani jako podatnicy VAT czynni oraz osoby prawne niebędące podatnikami w rozumieniu art. 15 ustawy – zarejestrowani jako podatnicy VAT-UE, którzy zadeklarowali w zgłoszeniu rejestracyjnym VAT-R, że będą dokonywać wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów. Deklaracja VAT-8 składana jest co miesiąc, do tego … Continue Reading »

Zmiany w przepisach – PIT-8C i PIT-11 za 2018 r. trzeba przygotować i wysłać do 31 stycznia 2019 r.

Jak wynika z ustawy z 4 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw, płatnicy w 2019 r. będą mieli mniej czasu na przygotowanie i wysłanie do urzędów skarbowych PITów za 2018 r. Od 2019 r. nie będzie ponadto możliwości przesyłania do urzędów skarbowych papierowych wersji PIT-4R, PIT-8AR, PIT-11 i … Continue Reading »

Weź udział w webinar pt. „Digitalizacja w HR – Odpowiedź na wyzwania rynku pracy”

6 grudnia 2018, godzina 11:00 W dobie niżu demograficznego i regularnie spadającego bezrobocia coraz trudniej o pozyskanie i utrzymanie wartościowych pracowników. O ich ostatecznych zawodowych decyzjach coraz częściej decydują detale – choćby takie, jak wygoda w przeprowadzaniu codziennych operacji w rodzaju planowania urlopów, rozliczania delegacji czy przeglądania ewidencji szkoleń.  Tradycyjne uzupełnianie druczków urlopowych, zdobywanie podpisów i zanoszenie ich … Continue Reading »

Comarch e-Sprawozdanie

Ministerstwo Finansów wprowadziło zmiany w sposobie przygotowywania i składania rocznych sprawozdań finansowych. Zgodnie z nowymi przepisami dokument musi być sporządzony w postaci elektronicznej i opatrzony kwalifikowanym podpisem lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP. W ofercie Comarch pojawi się dedykowana płatna aplikacja Comarch e-Sprawozdanie, która umożliwiała będzie nie tylko przygotowanie XML-a, czyli wywiązanie się z obowiązku, … Continue Reading »

Od 1.12.2018 wyłącznie zwolnienia elektroniczne – czy Twoja Comarch ERP Optima jest co najmniej w wersji 2018.8.1?

Szanowni Klienci,  Przypominamy, że od 1 grudnia 2018 r. lekarze będą wystawiać wyłącznie zwolnienia elektroniczne. Import zwolnień lekarskich w Comarch ERP Optima jest dostępny z dwóch poziomu: Narzędzia/ Importy/ Danych kadrowych/ Z pliku *.csv z e-zwolnieniami Płace i Kadry / Kadry / Import e-Zwolnień z PUE Plik ze zwolnieniem powinien mieć odpowiedni format danych. Po … Continue Reading »

Nowa wersja Comarch ERP Optima 2019.0.1 już dostępna

Z przyjemnością informujemy, że są już dostępne nowe wersje Comarch ERP Optima  2019.0.1 i Comarch HRM 2019.0.1. Nowa odsłona systemu  Comarch ERP Optima 2019.0.1  to przede wszystkim wprowadzenie elektronicznych teczek pracowników  i dostosowanie do pozostałych zmian w przepisach prawnych. Ponad 110 nowości i ulepszeń, które producent wprowadził w nowej wersji sprawią, że praca z programem stanie się jeszcze szybsza i łatwiejsza. ZMIANY W NOWEJ … Continue Reading »

Nowości Comarch ERP Optima 2019

Integracja z Pocztą Polską Integracja z platformą Elektroniczny Nadawca Poczty Polskiej Dla Klientów posiadających aktualną gwarancję Mnogość usług – przesyłki kurierskie oraz tańsze rozwiązanie umożliwiające przesłanie towarów i dokumentów Obsługa przesyłek krajowych Nowości zasługujące na szczególną uwagę Faktura zaliczkowa Zapis do bufora Procentowa dystrybucja kwoty zaliczki Historyczność pieczątki firmy Definiowalna nazwa plików wydruków Wykorzystanie zmiennych … Continue Reading »

Systemy ERP w chmurze Comarch

Zapewnij sobie kontrolę nad firmą z każdego miejsca, o każdej porze i z każdego urządzenia. Prowadź swój biznes w Chmurze Comarch: bezpiecznej, nowoczesnej przestrzeni dla firm od sprawdzonego polskiego producenta. Korzystaj ze specjalistycznego oprogramowania bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji, bez zbędnych kosztów i bez długotrwałego wdrożenia. Wszystkie systemy do zarządzania firmą z rodziny Comarch ERP … Continue Reading »

Comarch ERP Optima – Wybierz przyszłość

DATA: 5 – 9 LISTOPADA  MIEJSCE: KRAKÓW, KATOWICE, POZNAŃ, GDAŃSK, WARSZAWA,  Przypominamy i zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w trzeciej edycji konferencji poświęconej najpopularniejszemu w Polsce programowi do zarządzania firmą – „Comarch ERP Optima – Wybierz przyszłość”! Już 70 000 firm z różnych branż i sektorów rynkukorzysta z Comarch ERP Optima. System ten jest najchętniej wybieranym oprogramowaniem wśród … Continue Reading »